Comfortactie: nazicht comfort van woningen
De werkelijke situatie van de woningen in Lievegem is niet altijd gekend. Hebben alle woningen wel een badkamer of centrale verwarming? Komende maanden wordt een bevraging uitgevoerd om die zaken nauwkeurig in kaart te brengen.
Het doel?
Zorgen voor een correcte fiscale behandeling van alle woningeigenaars, op basis van actuele gegevens. Deze comfortactie richt zich op de kadastrale inkomens, die de basis vormen voor de berekening van de jaarlijkse onroerende voorheffing.
In totaal ontvangen 1.239 huishoudens in Lievegem binnenkort een brief met de vraag om de informatie over hun woning te actualiseren.
Waarom deze actie?
Het lokaal bestuur hecht veel belang aan correcte fiscaliteit. Een actuele vaststelling van het kadastrale inkomen zorgt ervoor dat alle inwoners juist bijdragen, op basis van de werkelijke situatie van de woning. Deze aanpassing gebeurt niet met terugwerkende kracht.
Uit kadastrale gegevens blijkt dat sommige woningen niet beschikken over basiscomfort zoals centrale verwarming of een badkamer. Deze comfortelementen zijn belangrijk om gekend te zijn.
Klopt deze informatie niet meer of is de situatie van de woning inmiddels gewijzigd? Dan ben je als eigenaar verplicht dit te melden. Veel eigenaars zijn zich hiervan niet bewust.
Wat wordt van jou verwacht als je een brief krijgt?
Bij de brief ontvang je een formulier waarop je kunt aangeven welke werken aan je woning zijn uitgevoerd. Dit formulier dien je binnen 30 dagen ingevuld terug te sturen. Geef je aan dat er geen wijzigingen zijn of reageer je niet? Dan plannen wij een plaatscontrole in.
Extra informatie
comfortactie, comfortelementen, woningen, badkamer, centrale verwarming, comfort, comfort(actie)