Infoavond Azaleastraat 13 juni 2022

In de Azaleastraat starten binnenkort grote werken. Aquafin, de gemeente Lievegem en enkele andere partners werken samen aan een nieuwe riolering en een vernieuwde straat. Zo maken we de straat veiliger, duurzamer en klaar voor de toekomst.

Omslagbeeld: lokaal bestuur Lievegem

Waarom zijn deze werken nodig?

De riolering in de Azaleastraat is verouderd. We leggen een nieuw systeem aan dat afvalwater en regenwater apart opvangt. Dat is beter voor het milieu en helpt om wateroverlast te voorkomen.

Ook de straat zelf krijgt een opknapbeurt. Er komen nieuwe voetpaden, veilige fietspaden en een volledig nieuw wegdek. Zo wordt het aangenamer én veiliger voor iedereen.

Wat moeten bewoners doen?

Bewoners moeten het regenwater op hun eigen terrein scheiden van het afvalwater. Dat heet ‘afkoppelen’. Een afkoppelingsdeskundige komt daarvoor langs bij elke woning en geeft persoonlijk advies.

De eigenaar betaalt de werken zelf, maar het lokaal bestuur geeft een subsidie van 50%, met een maximum van 750 euro. Let op: wie een woning heeft gebouwd na 1 januari 2005, krijgt geen subsidie.

Wanneer starten de werken?

  • Najaar 2022: huisbezoeken van de afkoppelingsdeskundige
  • Voorjaar 2023: aanbesteding van de werken
  • Najaar 2023: werfvoorbereiding
  • Einde 2023: start van de werken

De keuring van de privériolering gebeurt op het einde van de werken. Die keuring is gratis. Is alles in orde? Dan kan je de subsidie aanvragen.

Vragen?

Heb je nog vragen of wil je meer info? Neem dan contact op met: